Biografie

Od roku 1999 vystupuje a koncertuje sólově i na veřejnosti. Písně, které zpívá si většinou sám skládá a textuje. Jsou silně ovlivněny jeho životním stylem, jeho vztahem k přírodě a jeho aktivním křesťanstvím.Pavel Kantor – Tulák po hvězdách

Žánrově se pohybuje na pomezí folku, který je kořeněn výlety do oblastí folkrocku, popu, blues a snad i šansonu. Jeho specialitou jsou tzv. “zoologické písničky” pro děti, kterým věnoval své první sólové album “Křesťanská zoologie kamaráda pavouka” a část zpěvníku svých písní (vydal Patmos Recording v roce 1998). Aktivně se zapojuje i do sekulárního folkového života. Z festivalu “Orlovský špagát” se prozpíval už dvakrát do finále hudebního festivalu “Moravský vrabec” v Karviné (rok 2000 a 2001).

Vedle svého “civilního” povolání (revizní technik elektro) zpívá a koncertuje na různých benefičních a charitativních koncertech, v mládežnických klubech, na hudebních festivalech a festiválcích nebo i v horách u táboráku. Vystupuje ale hlavně v kostelích a modlitebnách různých křesťanských denominacích, kam je zván již tradičně a pravidelně. Můžeme ho slyšet i ve vysílání Proglasu, na vlnách Českého rozhlasu Ostrava nebo i na internetovém rádiu AWrádiu.

obal-zpevnik

Písničky Pavla Kantora (zpěvních písní)
1998 Patmos Recording

obal-zoo

Křesťanská zoologie kamaráda pavouka (CD, MC)
1998 Patmos Recording

obal-orion

Orion Memory (CD)
1999 Patmos Recording

obal-tulak

Tulák po hvězdách (CD)
2004 Vlastní náklad

touzim

Toužím
2014 Vlastní náklad